DTP
FLEXO

Dbamy o to, żeby
dobre opakowanie
sprzedawało Twój produkt

Sztuka zaklęta w Twoim opakowaniu przyciąga uwagę klienta. Jednak nie ma tu miejsca na przypadek! Wszystko, co robimy, jest precyzyjnie przemyślane i starannie przygotowane tak, aby Twoje opakowanie było Twoim ambasadorem. Ponieważ to właśnie ono jest ostatecznym sprzedawcą Twojego produktu.

Nasza Versowa przygotowalnia fleksograficzna

Kameleon

oferuje profesjonalne przygotowanie do druku plików w technologii flexo. Nasi specjaliści dbają o to, by kreatywne projekty opakowań, etykiet i folii stworzone przez projektantów zostały perfekcyjnie odwzorowane w wydruku.

Oferta

Co możemy dla Ciebie zrobić.

Przygotowanie
Fleksograficzne

Oferta obejmuje kompleksowe przygotowanie do druku plików wysłanych do produkcji w technologii fleksograficznej (flexo). Obejmuje m.in. dostosowanie kolorystyki do profilu kolorystycznego drukarni, rozłożenie na montażu, przygotowanie pliku pod kątem zalewek, nadruków czy dodania uszlachetnień.

Proofy
Kolorystyczne

Certyfikowane proofy cyfrowe pozwalają na symulację wydruku z zastosowaniem wybranego profilu kolorystycznego.

FAQ

DRUK FLEXO

Proces charakteryzujący się tym, że przy pomocy elastycznych polimerowych form umieszczonych na wałkach szybkoschnąca farba zostaje nałożona na daną powierzchnię (może być to m.in. folia bądź papier). Cechą szczególną tego rodzaju druku wypukłego jest to, że uzyskuje się dużą wydajność poprzez szybkie przegotowanie form drukarskich, co dodatkowo idzie w parze z możliwościami zadruku różnego rodzaju podłoży (w tym rozciągliwych i szorstkich). Dzięki tym właściwościom drukarskim flexo stała się integralnym składnikiem procesu przygotowania wszelkich możliwych etykiet czy też opakowań dla produktów z różnych branży. Jednocześnie druk flexo nie jest procesem łatwym, o czym świadczyć mogą trudności zarówno w procesie samego druku (ewentualna możliwość rozpasowania się kolorów w momencie zadruku z różnych form drukarkich), jak i zawężony zakres tonalny druku (5–100%), czy chociażby trudności związane z przyrostem punktu drukarskiego (dot gain).

CMYK A RGB

RGB – dotyczy odcieni kolorów możliwych do wyświetlenia na monitorach (a także modelowanych przez aparaty cyfrowe), jednocześnie bazuje na spektrum kolorystycznym widzialnym dla ludzkiego oka.
CMYK – cyjan (niebieskozielony), magenta (karmazynowy), żółty i czarny – za pomocą tych czterech kolorów farb podstawowych określa się bazę możliwych do uzyskania w procesie drukarskim kolorów.
Przestrzeń barwna będąca bazą dla wydruku (CMYK) jest znacznie bardziej ograniczona w stosunku do przestrzeni RGB, dlatego też konwersja z RGB do CMYK będzie skutkowała niewielkimi odchyleniami w reinterpretowaniu wartości (składowych elementów) danego koloru, dotyczyć to będzie m.in. intensywności i nasycenia danej barwy. Stąd też RGB znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w oprogramowaniu graficznym i najlepiej nadaje się do wyświetlania na monitorach, z kolei CMYK będzie dedykowany wyłącznie do druku.

KOLOR BIAŁY

W różnych technologiach drukarskich najczęściej jest interpretowany jako brak koloru – dzieje się tak dlatego, że zarówno druk offsetowy, cyfrowy, jak i fleksograficzny jako materiałów służących za podłoże dla kolorów używają białych powierzchni (różnego rodzaju papier i folia). W wypadku, gdy obraz bądź tekst mają zostać nadrukowane na materiale transparentnym lub na metalicznym (srebrnym lub złotym), wtedy może zaistnieć potrzeba wykorzystania białej farby, dzięki której z jednej strony można uzyskać biały nadruk w miejscu, gdzie na grafice powinien być kolor biały, z drugiej zaś można wykorzystać tę farbę jako podkład dla innego koloru. Wszystko to wiąże się z faktem, że zadruk na folii transparentnej (poprzez specyfikę samej farby) będzie półprzezroczysty, a na materiale np. srebrnym – metaliczny i mniej intensywny. Poddruk z białej farby ma wtedy imitować biały papier.

Specyfikacja

Poprawne przygotowanie projektu zagwarantuje Ci płynność procesu produkcji i dotrzymanie ustalonych terminów.
Zapoznaj się ze szczegółowym opisem, jak powinien być przygotowany plik do druku.

Zajrzyj do naszego Portfolio i zobacz nasze współprace!
Być może kolejną nawiążemy właśnie z Tobą? Nie możemy się doczekać!