Właściciel Strony Facebook – co i jak

Zastanawialiście się kiedyś, jak zmienić właściciela strony na Facebooku? Jeśli nie… Cóż, w takim razie mieliście szczęście. Jeśli zaś z rozmaitych powodów, czy to włamu na konto, czy skończonej współpracy potrzebujecie odciąć się od strony i przekazać własność komuś innemu – nic prostszego.

Zacznijmy jednak od tego, że administrator nie równa się właściciel. Właściciel to Business Manager podpięty do strony. Innymi słowy – nasz Business Manager, z którego możemy ustawiać reklamy, dodawać zasoby i osoby do strony
i wiele innych.

I choć różnica może wydawać się niektórym oczywista,
warto na wszelki wypadek ją zaznaczyć.

Jeśli dopiero założyliście stronę na Facebooku i chcecie przypisać ją do Business Managera – musicie być administratorami strony od co najmniej 7 dni oraz być administratorem konta firmowego. Przy czym nie może być jednocześnie drugiego właściciela.


Jak stać się Właścicielem Strony Facebook

By zostać Właścicielem strony, czyli osobą/firmą, która może odpalać kampanie czy zmieniać zasoby strony, trzeba wejść na kontro firmowe. Najlepiej zacząć od linku: Business Manager Overview

1. W prawym górnym rogu klikamy menu > Ustawienia firmowe

Właściciel Strony Facebook - początek, wybieranie opcji Ustawienia Firmowe


2. Jeśli pojawią się opcje wyboru konta firmowego, wybieramy to, które chcemy, by było „Właścicielem”


3. Z lewego menu wybieramy Konta > Strony


4. Wybieramy niebieski przycisk Dodaj > Dodaj stronę


5. Wpisujemy dane strony


Jak zmienić Właściciela Strony Facebook

A co, gdy drugi właściciel strony już istnieje? Na przykład stronę zakładała nam agencja lub siostrzeniec informatyk po znajomości? Wystarczy, że osoba ta odepnie się od strony z poziomu Business Managera. Jak?

1. Wchodzimy w Business Manager > Ustawienia Firmowe

2. Z lewego menu wybieramy KONTA > STRONY

3. Wybieramy stronę, której chcemy przestać być właścicielami

4. W prawym górnym rogu klikamy USUŃSpowoduje to odpięcie naszego konta firmowego od strony (tylko, nic z samą stroną się nie stanie). Od tego momentu strona pozostanie bez „Właściciela”. Każdy, kto posiada konto firmowe i jest jednocześnie administratorem strony przez co najmniej 7 dni, będzie mógł podpiąć stronę pod swój Business Manager i stać się nowym, dumnym właścicielem.


Powodzenia!


Jeśli szukasz więcej porad, koniecznie zajrzyj na naszego BLOGA lub fanpage na Facebooku!